25 stycznia 2016 Udostępnij

Nowoczesna wyciskarka owoców.

Współczesny styl życia kładzie ogromny nacisk na to, jak ma wyglądać nowoczesny człowiek. Nie chodzi tu jedynie o ubiór, ale i smukłą sylwetkę. Nie każdy się może jednak poszczycić pożądaną budową ciała. Dlatego tak ogromnym zainteresowaniem cieszą się diety. Większości z nich, mają radykalny charakter, a i tak nie przynoszą pożądanych efektów. Dlatego zamiast diety, warto zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzając do codziennego menu warzywa i owoce. Te naturalne produkty, nie tylko dostarczą organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, ale również zaspokoją głód. Jednakże jedzenie warzyw oraz owoców szybko się nudzi, dlatego my to zmienić warto przyrządzać je w odpowiedni sposób. O ile z warzywami nie ma problemu, ponieważ można je gotować w tradycyjny sposób lub na parze, to z owocami jest już problem.

Do dyspozycji mamy jedynie surowe owoce, koktajle oraz soki. Niestety, nie każdy owoc można wycisnąć za pomocą tradycyjnych wyciskarek. Z pomocą przychodzi nowoczesna wyciskarka KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000, która radzi sobie nawet z najtwardszymi surowcami i to w całości! Największą zaletą tej wyciskarki jest przede wszystkim innowacyjna budowa. Charakterystyczny wsad o optymalnej wielkości wyciska jabłka, pomarańcze, pomidory w całości, bez konieczności krojenia. W rezultacie czego, można cieszyć się nie tylko pysznym sokiem, ale i odżywczym miąższem. Motorem tego urządzenia jest silnik nowej generacji, który pozwala na przetarcie nawet najtwardszych owoców oraz warzyw. Kuvings Big Mouth B6000 posiada pionowy podajnik, który przekazuje owoce bezpośrednio w stronę wała, co ułatwia wyciskanie soku nawet z dużej ilości owoców w krótkim czasie.

Trzeba zaznaczyć, że każdy element omawianej wyciskarki jest wykonany z materiałów najwyższej jakości, dlatego urządzenie to jest niebywale odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Kuvings Big Mouth B6000 posiada wiele trybów pracy, szczególnie przydatny jest Reverse, dający możliwość odwrócenia pracy urządzenia w sytuacjach, gdy w wyciskarce znajduje się zbyt dużo surowca. Równie pomocny wydaje się być bieg wsteczny służący do bardziej precyzyjnego czyszczenia wyciskarki. Wyciskarka wyposażona jest także w specjalny zbiorniczek wzbogacony o uszczelniającą zatyczkę, dzięki której nalewanie soku bezpośrednio z wyciskarki jest niebywale łatwe. Za sprawą odpowiedniej wentylacji, wyciskarka może pracować zdecydowanie bardziej wydajnie niż inne dostępne na rynku urządzenia tego typu. Model KUVINGS ma mobilny charakter, złożyć go może nawet dziecko! Równie proste jest samo jego użytkowanie oraz czyszczenie. Model B6000 daje również wiele dodatkowych możliwości. Za sprawą tej wyciskarki można tworzyć nie tylko niepowtarzalne soki, ale również niesamowite smoothie, koktajle oraz przeciery - bogate w pełny smak i wartości odżywcze.

Kacper Kowalik

Tester wyciskarek do owoców nowej generacji. Warszawa.