13 stycznia 2016 Udostępnij

Sana Omega 606, co ją wyróżnia?

Mamy obecnie na rynku nową propozycję, jeśli chodzi wyciskarki Sana. Nowy sprzęt charakteryzuje się tym, że posiada bardzo duży otwór wsadowy co ułatwia wkładanie owoców i mniej czasu będzie nam zajmować przygotowywanie soku. Praktycznie nie trzeba również używać popychacza, ponieważ sprzęt sam będzie pobierał owoce. Mamy dodatkowo specjalną regulację dokładności wyciskania oraz klarowności przygotowywanego soku. Jeśli chodzi o miękkie owoce warto przygotować najniższy stopnień i będzie można mieć nieco gęstszy sok. Do twardych warzyw trzeba użyć wysoki stopień, by udało się cały sok skutecznie pozyskać.

Praktycznym elementem będzie także specjalna rączka, która pozwoli nam urządzenie przenosić, jeśli nie będzie miało swojego miejsca. Wyciskanie soków z tego urządzenia jest bardzo proste. Wszystko jest zrealizowane tak, że wyciskarka radzi sobie doskonale dosłownie z każdym surowcem co jak się wydaje ma duże znaczenie, ponieważ można do swojej diety wprowadzić wiele pozytywnych składników. Urządzenie współpracuje doskonale z zielonymi warzywami takimi jak sałata, brokuł, szpinak, jarmuż czy kapusta. Może pracować na polskich produktach: jabłkach, jeżynach, malinach, gruszkach czy pomidorach, ogórkach, papryce.

Oczywiście radzi sobie doskonale także ze wszystkimi cytrusami, owocami leśnymi, ale inaczej niż sokowirówka poradzi sobie także z imbirem, miętą czy innymi ziołami a także zbożami. Sprzęt będzie się charakteryzował bardzo dokładnym wyciskaniem, dzięki czemu można być pewnym, że dosłownie każda kropla soku będzie wyciśnięta i otrzymamy sok pełnowartościowy z masą pozytywnych dla organizmu składników. Sprzęt działa robiąc 80 obrotów na minutę, co jest dobrą wydajnością a jednocześnie gwarancją zachowania w soku ważnych dla zdrowia składników. W czasie procesu wyciskania sok nie może się nagrzewać oraz nie może dochodzić do jego utleniania. Taki proces pozyskiwania pozwala także przechowywać tego rodzaju sok nawet przez dwie doby, co na pewno pozwoli wypić go na spokojnie porcjami.

Kacper Kowalik

Tester wyciskarek do owoców nowej generacji. Warszawa.