29 stycznia 2016 Udostępnij

Do ostatniej kropli soku. Wybieramy wyciskarkę. Część II

Funkcjonalności wyciskarek do soków. Kupując wyciskarkę do soku albo taką do cytrusów trzeba zwrócić uwagę na to jaką funkcjonalność ma dane urządzenie. Różnica w cenie sprzętu może być mała a jednocześnie w jakości będzie już znacząca. Gdy chodzi o wyciskarki do soku warto zwrócić uwagę na to, czy jest tam automatyczne odprowadzanie miąższu. To opcja, dzięki której łatwiej będzie sprzęt czyścić. Niepotrzebny miąższ będzie bowiem trafiał do pojemnika, który ułatwi jego usuwanie.

Przydatna będzie także blokada kapania. Chodzi o to, by sok mógł trafić wyłącznie do pojemnika czy szklanki. Można także sprawdzić czy dołączony będzie specjalny pojemnik. Warto mieć nad wyciskanym sokiem cały czas pełną kontrolę. Dobrze będzie, jeśli elementy można myć w zmywarce, dzięki temu utrzymanie sprzętu w czystości będzie łatwiejsze. Jeśli wyciska się jednocześnie sok z owoców i ziół warto myśleć nad takim urządzeniem, które ma wymienne filtry. Jak już wcześniej wspominano mamy na rynku różne wyciskarki, dzięki którym będzie można uzyskać rzeczywiście świetne efekty przy wyciskani soku.

Niektóre pozwalają nawet na mielenie kawy, mięsa czy pozwolą uformować makaron. Wyciskarki takie mogą jednak kosztować nawet około 2500 złotych Funkcjonalności wyciskarek cytrusów Kupując wyciskarkę warto zwrócić uwagę na to czy sprzęt ma regulację prędkości. To opcja, dzięki której sok będzie przygotowywany w odpowiednim tempie. Im wyższa prędkość tym szybciej przygotowywany sok. Poza tym będzie można sobie także odpowiednio dopasować prędkość do tego jakie konkretnie warzywa czy owoce będzie się chciało przerabiać. Ceny urządzeń są naprawdę zróżnicowane i dlatego każdy coś dla siebie wybierze i będzie cieszył się zdrowym, smacznym sokiem.

Monika Białek

Gastrolog oraz wierna użytkowniczka marki Hurom. Poznań.