22 stycznia 2021 Udostępnij

Jak w naturalny sposób pozbyć się trądziku dzięki prostej diecie/zmianie stylu życia?

Dowiedz się, jak naturalnie i bezpiecznie pozbyć się trądziku. Wylecz się od wewnątrz, a pozbędziesz się trądziku na dobre.

Zrozumieć trądzik

Trądzik jest powszechną chorobą skóry, która dotyka zarówno młodych jak i starszych. Zazwyczaj dotyka głównie twarzy, a w mniejszym stopniu górnej części klatki piersiowej, barków i pleców.

Trądzik różowaty występuje u osób w średnim i starszym wieku, często jest to przewlekły stan skóry. Pojawia się jako zaczerwienienie skóry z wypryskami przypominającymi krosty i łuszczącymi się, łuskowatymi, suchymi plamami.

Wzrost aktywności gruczołów tłuszczowych w porach nosa w stanie nieostrożnym, zwłaszcza u mężczyzn, może powodować zryw wzrost tkanek na nosie, czyniąc go cebulkowatym i grudkowatym.

Trądzik pospolity częściej atakuje nastolatków i młodzież. Często zaczyna się w okresie dojrzewania, gdy napływ hormonów reprodukcyjnych stymuluje aktywność w gruczołach produkujących olej (łojotokowych) skóry.

Trądzik pojawia się, gdy zbiór wysuszonego łoju, martwe komórki skóry i bakterie zatykają cebulki włosowe, blokując usuwanie łoju przez pory. Zablokowany cebulka włosowa wypełniona łojem zostaje zainfekowana przez bakterie, co powoduje stan zapalny i zakażenie.

Kiedy to się dzieje, to produkuje erupcje skóry, który jest znany jako trądzik. Niektórzy nieszczęśliwi ludzie mają tendencję do ciężkiego trądziku, który tworzy duży ropień, który może pęknąć w skórze, tworząc więcej stanów zapalnych. Nazywa się to trądzikiem torbielowatym.

Objawy trądziku

Trądzik waha się od łagodnego do bardzo ciężkiego. Łagodny trądzik to zwykle tylko kilka (czasem nawet niezauważalnych) zaskórników lub kilka pryszczy tu i ówdzie. Zazwyczaj nie pozostawiają one blizn. Mimo że jest łagodny, może być dość kłopotliwy, gdy przydarzy się to młodemu nastolatkowi.

U niektórych osób występuje silny trądzik, który może zakrywać całą twarz. Te torbielowate trądziki są duże, czerwone, bolesne i wypełnione ropniami, niektóre z nich sączące się z ropniami. Po wyleczeniu, ciężki trądzik zazwyczaj pozostawia blizny, które są trwałe. Ciężki trądzik może być raczej szkodliwy dla samooceny osób cierpiących.

Wydaje się to niesprawiedliwe, ale są też starsi ludzie, którzy muszą zmagać się zarówno z zmarszczkami jak i trądzikiem (trądzik różowaty).

Przyczyny trądziku

Trądzik (wulgaryzm) jest bardzo częsty w okresie dojrzewania ze względu na zwiększony poziom hormonów reprodukcyjnych. Hormony te powodują powiększanie się gruczołów łojowych i produkcję większej ilości sebum. Poza tym komórki porów skóry produkują również keratynę, rodzaj białka.

Połączenie wydzielania łoju i keratyny prowadzi do zablokowania porów lub powstania zaskórników lub zaskórników.

Spożywanie diety bogatej w przetworzone produkty spożywcze, które są obciążone cukrem i tłuszczami, mięso i produkty mleczne, alergie pokarmowe, przeciążenie toksynami i stresem, może przyczynić się do trądziku. Panie mogą również spotkać się z trądzikiem okazjonalnie w czasie miesiąca, kiedy miesiączkują z powodu braku równowagi hormonalnej.

Zewnętrzne toksyny lub bakterie, takie jak brud i zanieczyszczenie środowiska, mogą również zatykać pory i powodować trądzik.

Jak w naturalny sposób pozbyć się trądziku dzięki prostej diecie/zmianom stylu życia?

Trądzik i wylewy są odzwierciedleniem twojego wewnętrznego zdrowia, sposób, w jaki ciało mówi ci, że jest bardzo toksyczny wewnętrznie i toksyny muszą być wyeliminowane. Kiedy nie zostaną właściwie wyeliminowane, przechodzą przez skórę, największy organ detoksykacyjny twojego ciała.

Leczenie trądziku za pomocą leków lub kremów do stosowania miejscowego nie zrobi wiele, ponieważ jest to głębszy problem zdrowotny. Wykonując tylko kilka z tych sugerowanych modyfikacji diety/life style'u, możesz zobaczyć dużą poprawę w swojej skórze:

 • Trzymaj się z dala od wszelkiego rodzaju cukru - największego winowajcy, w tym owoców; żywności przetworzonej, żywności o wysokiej zawartości tłuszczów i niskiej zawartości błonnika, kwasów tłuszczowych trans i produktów mącznych.
 • Wyeliminuj wszystkie ziarna, szczególnie te, które zawierają gluten, czekoladę, alkohol, kofeinę i palenie, jeśli chcesz zobaczyć jakąkolwiek poprawę.
 • Jest to zazwyczaj największy krok, jaki możesz zrobić, aby Twoja skóra mogła się oczyścić. W tym czasie ważne jest, aby pić dużo (i mam na myśli dużo) czystej wody pitnej, aby wypłukać toksyny.
 • Zobacz na tej stronie swoje minimalne wymagania, a następnie pij więcej. Zielone soki są najbardziej oczyszczające dla całego systemu, który pomoże uzdrowić od wewnątrz na zewnątrz. Pij 2-3 szklanki zielonych soków dziennie, aby pomóc alkalizować swoje ciało, oczyścić system i odżywić/wodnić swoje komórki, aby szybciej się goić.
 • Częściej niż nie, trądzik jest wynikiem bardzo słabego stanu zdrowia jelit. U niektórych osób konieczne jest oczyszczenie organizmu z pasożytów.
 • Następnie należy zażywać wysokiej jakości probiotyki, aby odbudować swój system odpornościowy. Omega 3 najczęściej może przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego skóry.
 • Przyjmować 2 łyżki oleju lnianego tłoczonego na zimno codziennie, aby pomóc zmniejszyć trądzik z rozprzestrzeniania się.
 • Olej kokosowy może być dobrym dodatkiem do leczenia jelit. Większość osób cierpiących na trądzik ma często niedobór cynku, który pomaga regulować równowagę hormonalną organizmu.
 • Możesz dodać ten minerał do swojej diety jedząc słonecznik lub pestki dyni i orzechy.
 • Utrzymuj ogólną opiekę nad trądzikiem, myjąc dotknięte miejsca łagodnym mydłem.
 • Używaj tylko kosmetyków na bazie wody (jeśli musisz używać kosmetyków), w przeciwnym razie unikaj kosmetyków, aby zapobiec dalszemu zatykaniu porów.
 • I wreszcie, po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, spanie przez co najmniej osiem godzin każdej nocy jest ważne dla odmłodzenia organizmu i wykorzystania całego dobra, które robisz w ciągu dnia. Spanie do 22.00 to najlepszy czas na odpowiednią detoksykację organizmu. Zazwyczaj jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia, ale jest to tak konieczne, aby Twoja skóra odzyskała zdrowie.

Polecamy żywność leczniczą, aby pozbyć się trądziku

Zielone soki są jednymi z najlepszych pokarmów leczniczych na świecie, które przywracają naszemu ciału równowagę. Usuwają niepożądane mikroorganizmy, pasożyty i toksyny z naszego organizmu, naprawiają nasze komórki, odżywiają je i leczą.

Poniżej znajdują się tylko niektóre z popularnych zielonych i mniej słodkich owoców, które można włączyć do swojej diety, biorąc pod uwagę wyżej wymienione punkty w ramach diet/ modyfikacji stylu życia.

Kilka Sugerowanych Kombajnów (pomiar na jedną porcję):

Rzeżucha wodna jest doskonałym pokarmem dla skóry. Kliknij na przepis na sok.

 • 2 zielone jabłka + 6 żeberek selera + 8-10 liści jarmużu + ¼ cytryny 2 zielone jabłka + 1 koper włoski + pęczek rukwi wodnej + ¼ cytryny 1 ogórek + 1 średniej wielkości burak + ¼ cytryny + kciuk-korzeń imbiru wielkości
 • 1 ogórek + 6 żeber naciowych + 4-6 rzodkiewek (pungent) +¼ cytryny
 • Pić świeżą wodę kokosową (nie pakowaną)
 • 1 uncja (1 shot) soku z trawy pszennej dziennie + wycisk soku z cytryny herbata z trawy cytrynowej z imbirem

Naucz się robić świetnie smakujące zielone soki.

Monika Białek

Gastrolog oraz wierna użytkowniczka marki Hurom. Poznań.