3 lutego 2021 Udostępnij

Na czym polega dieta sokowa?

​Wiadomo nie od dzisiaj, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, kondycję fizyczną oraz samopoczucie. Jesteśmy niestety często za bardzo zapracowani oraz zabiegani, aby zadbać właściwie o nasze menu codziennie. Jedzenie w pośpiechu, brak dnu oraz stres skutkuje ciągłym zmęczeniem oraz brakiem energii. Świetnym sposobem na przywrócenie równowagi jest dieta sokowa/detoks sokowy. Pozwala oczyścić organizm z toksyn, odzyskać energię oraz poczuć się lżejszym.

Co należy wiedzieć o diecie sokowej?

Kuracja sokowa jest jednym z najlepszych sposobów na oczyszczanie organizmu. Polega na spożywaniu regularnym soków z owoców oraz warzyw świeżo wyciśniętych. Każdy sok, który jest posiłkiem powinien wynosił około pół litra i przyjmowany może być między pięć do sześciu razy na dobę. Dzień rozpocząć należy wypiciem wody z sokiem wyciśniętym z cytryny. Na śniadanie wybieramy owocowe soki, a podstawą kolacji czy też obiadów powinny być warzywne soki.

Poza tym należy pić o wiele więcej wody mineralnej. Soki wzbogacać można ziołami (na przykład gałką muszkatołową, tymiankiem czy też bazylią) bądź przyprawami (na przykład imbirem). Podczas sokowej kuracji zrezygnować należy z papierosów, alkoholu, cukru, mocnej kawy, mocnej herbaty czy też pokarmów o konsystencji stałej.

Oczyszczanie organizmy sokową dietą wspomóc można piciem herbaty zielonej czy też naparów ziołowych. Po kuracji zakończonej stopniowo należy wracać do posiłków normalnych - zaczynają od lekkostrawnych, a z czasem sięgając po potrawy bardziej tłuste.

Nie dla wszystkich oraz nie za długo

W związku z tym, że dieta sokowa jest dietą niepełnowartościową, a więc nie dostarcza organizmowi naszemu ilości wystarczającej tłuszczy, białka czy też węglowodanów, nie może być stosowana przez długi czas. Zaleca się detoks sokowy kilkudniowy. Można zamówić dietę sokową na nie dłużej niż pięć do siedmiu dni. Diety opartej na sokach nie powinny stosować: dzieci, młodzież, kobiety planujące dziecko, kobiety będące w ciąży, kobiety karmiące piersią, osoby aktywne fizycznie, osoby starsze czy też osoby, u których stwierdzono choroby przewlekłe.

Detoks sokowy z cateringiem dietetycznym

Zalety diety sokowej jest tak naprawdę sporo. Najważniejsze jest to, że nie wymagają szczególnego przygotowania. Wystarczy motywacja odpowiednia, sokowirówka czy też wyciskarka oraz przeróżne świeże owoce oraz warzywa. Wybierać warto na przykład warzywa zielone (rukola, jarmuż, kapusta, szpinak), warzywa korzeniowe (kalarepa, burak, marchew, czarna rzepa) czy też ananasy, cytrusy, kiwi oraz jabłka.   Jeśli brakuje nam czasu na przygotowywanie samodzielne sokowej diety, to można skorzystać z cateringu dietetycznego. Warto zerknąć tutaj: Cateromarket.pl.

Catering dietetyczny przygotuje dla nas soki na okres całego tygodnia. Następnie pomoże nam wyjść z detoksu bez żadnego efektu jojo. Wystarczy, że złożymy zamówienie, a wszystkie soki zostaną dostarczone na adres wskazany. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Po naszej stronie będzie jedynie spożywanie soków według planu. Nic prostszego. Podoba nam się taka forma. Jakby tego było mało, dieta sokowa nie jest dietą drogą. Na detoks nadaje się idealnie, przynosi świetne efekty, a na dodatek jest niedroga. Czy mogliśmy wymarzyć sobie lepsze połączenie? Raczej nie. Nie ma co się dłużej zastanawiać, tylko czym prędzej wybrać odpowiedni catering dietetyczny i rozpocząć tę smaczną i przyjemną dietę. Pierwsze efekty bardzo szybko się pojawią. Już nie możemy się doczekać.

Kacper Kowalik

Tester wyciskarek do owoców nowej generacji. Warszawa.