16 grudnia 2020 Udostępnij

Ten zielony sok nawilży twój mózg i utrzyma migrene z dala od ciebie

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z migreną, wiesz, że jest to stan osłabiający, a czasami obezwładniający. Migreny/bóle głowy są sposobem, w jaki nasz organizm sygnalizuje nam, że brakuje mu pewnych minerałów.

W większości przypadków, kiedy ciało jest odwodnione i brakuje mu pewnych składników odżywczych, migreny mogą się powtarzać, dopóki nie zwrócimy uwagi na to, co naprawdę wkładamy do organizmu.

Odwodnienie nie polega na pragnieniu, które można ugasić tylko wodą pitną w tym czasie. Odwodnienie w tym przypadku polega na tym, że Twój organizm od wielu lat żyje z niewystarczającą ilością wody, a także z niedoborem niektórych minerałów, szczególnie magnezu, oraz z obecnością substancji toksycznych.

Trzy bardzo ważne minerały, które są pomocne w leczeniu migreny to: Potas, wapń i magnez. Można je znaleźć w dużej ilości w tym zestawie soków. Picie wody w połączeniu z piciem tego soku ma kluczowe znaczenie w usuwaniu toksyn z organizmu.

Sok na uspokojenie migreny

Przepis na sok:

  • Pęczek szpinaku lub jarmużu
  • 2 kubki zielonych winogron
  • 2 papryki zielone
  • 1 zielone jabłko
  • ¼ cytryny
  • 1-calowy korzeń imbiru

Aby soki były skuteczne w łagodzeniu migreny, to, czego nie jesz, jest również ważne dla powstrzymania bólów. Z czasem unikanie tych pokarmów i picie tego zestawu soków może pomóc w zmniejszeniu nawrotów i nasilenia migreny.

Niektóre z pokarmów, które przyczyniają się do odwodnienia i poważnego wyczerpania ważnych minerałów w naszym organizmie, które prowadzą do migreny i ewentualnie cichego zapalenia są: Pokarmy wysokotłuszczowe, cukier, sztuczne substancje słodzące, produkty mączne, produkty mleczne, alkohol, kofeina, sztuczne dodatki do żywności, czekolada i niektóre orzechy / nasiona, by wymienić tylko kilka.

Przejdź na tę stronę po kolejny przepis na sok łagodzący migrenę.

Włącz również ten bogaty w magnez napój do swojego menu soków.

Tomasz Solski

Dietetyk, z doświadczenia poleca soki jako najlepszą metodę leczenia wielu dolegliwości pacjentów. Kraków