12 listopada 2020 Udostępnij

Powody, dla których należy oczyścić nerki i wypłukać je, aby uzyskać dobry rumieniec.

Nerki to główne organy detoksykacyjne. Są one potrzebne do usuwania odpadów z organizmu. Pomagają również w bilansowaniu płynów ustrojowych i tworzeniu moczu, a także wspomagają inne procesy w organizmie.

Jeśli poważnie myślisz o dobrym zdrowiu, to dowiedz się więcej o oczyszczaniu nerek.

Dowiedz się, dlaczego powinieneś przeprowadzać oczyszczanie nerek, jakie soki pić, jakich produktów spożywczych unikać i jakie produkty spożywcze mogą pomóc w usuwaniu toksyn i odpadów z nerek.

Przed wejściem w szczegóły dotyczące oczyszczania nerek należy zauważyć, że niektóre osoby mogą potrzebować skonsultować się z ich profesjonalnym dostawcą usług medycznych przed rozpoczęciem oczyszczania nerek. Jeśli masz jakiekolwiek istniejące problemy z nerkami lub warunki medyczne, które wymagają specjalnej diety, to najpierw porozmawiaj z lekarzem.

Rozpoczynając oczyszczanie nerek, możesz zacząć powoli. Przetestuj składniki płukania nerek, zastępując jeden posiłek sokiem.

Dlaczego należy wykonać płukanie nerek?

Dlaczego więc należy przeprowadzać czyszczenie nerek? Istnieje wiele powodów, dla których należy płukać nerki toksynami i odpadami z organizmu. Od zmniejszenia wzdęcia po zapobieganie infekcjom nerek, detoksykacja nerek to prosty sposób na poprawę zdrowia. Oto kilka powodów, dla których należy stosować oczyszczanie nerek przez kilka dni.

1. Zmniejszenie wzdęcia

W miarę jak nerki stają się zatrute toksynami i odpadkami, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia wzdęć, ponieważ ich funkcje ulegają osłabieniu.

2. Zapobieganie zmęczeniu

Kiedy nerki nie są w dobrej kondycji, bardziej prawdopodobne jest, że doświadczysz zmęczenia. Twoje ciało zacznie mieć trudności w przetwarzaniu niektórych pokarmów, co może ograniczyć twoją zdolność do wchłaniania składników odżywczych i przekształcania żywności w energię.

3. Zapobiegaj infekcjom nerek

Odpady i toksyny w nerkach mogą w końcu doprowadzić do infekcji. Dobre płukanie nerek pomoże rozwiązać ten problem.

4. Prawidłowe problemy z pęcherzem

W miarę jak twoje nerki zapychają się toksynami i odpadami, możesz również zauważyć problemy z pęcherzem. Możesz doświadczać częstych lub rzadkich problemów z pęcherzem.

5. 5. Zapobieganie kamieniom nerkowym

Podczas gdy kamienie nerkowe są zazwyczaj tworzone z powodu nagromadzenia się tłuszczów, oczyszczenie nerek może pomóc zmniejszyć szanse na rozwój bolesnych kamieni nerkowych.

6. Chroń swoją skórę

Jeśli nerki nie są w stanie prawidłowo odfiltrować toksyn z organizmu, mogą wystąpić wyłomy skórne, takie jak wysypka, trądzik i egzema.

7. Prawidłowa asymetria hormonalna

Ponieważ nerki są częścią Twojego procesu trawienia, kiedy nie funkcjonują prawidłowo, istnieje większe ryzyko zaburzenia równowagi hormonalnej.

Jak można wykonać oczyszczanie nerek?

Istnieją różne sposoby oczyszczania nerek i zazwyczaj trwają one około pięciu dni. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem zabiegu oczyszczania nerek, rozważ skorzystanie z jednej z tych dwóch opcji:

 • Albo przeprowadzić post sokowy przez pięć dni albo zjeść surową dietę owocowo-warzywną w dniu 1 i 5 i pościć na sokach przez 2, 3 i 4 dzień oczyszczania.

Można użyć różnych soków do płukania nerek. Wybierając odpowiednie owoce i warzywa, są one korzystne dla oczyszczenia nerek. Następujące cztery przepisy na soki zawierają doskonałe połączenie produktów, które są znane, aby pomóc oczyścić nerki.

Powiązane czytanie: Zakończyć detoksykację zgodnie z tą ważną sekwencją detoksykacji.

1. Detoksykacja nerek rzodkiewki

 • 6-8 rzodkiewka
 • ½ główki kapusty purpurowej
 • 8 żeber selera
 • 1 cytryna
 • 1-calowy korzeń imbiru

W miarę możliwości należy używać produktów ekologicznych. Umyj je przed użyciem. Przełóż wszystkie składniki przez sokowirówkę i podawaj. Powinna to być jedna porcja, która może zastąpić posiłek podczas oczyszczania nerek. Pomnóż tę ilość, jeśli chcesz zrobić więcej na kilka posiłków zastępczych.

2. Prosty sok z marchwi i ogórków

 • 8 marchewek
 • 2 zielone jabłka
 • 1 duży ogórek
 • ½ cytryny

Ten przepis robi jedną porcję. Pomnóż tę ilość, aby uzyskać więcej na później.

Umyj składniki i przełóż je przez sokowirówkę. Jest to lekki sok, który może być bardziej odpowiedni do zastąpienia posiłku w południe, w przeciwieństwie do zastąpienia posiłku śniadaniowego.

3. Spłuczka do arbuzów nerkowych

 • ½ arbuza (lub świeżej wody kokosowej)
 • 1 limonka (obrana)

Do soku z arbuza zawsze dodawaj skórkę! Jest to jedna z najlepszych rzeczy, aby złamać wszelkie kamienne zwapnienia w nerkach.

Pociąć arbuza na kawałki i sok/mieszać je z limonką (obrane). Cytryna pomoże Twojemu ciału wchłonąć składniki odżywcze 5x lepiej!

Nie bój się pić soku z arbuza w szklankach jumbo, jeśli można go obsługiwać, ponieważ oczyszcza nerki naprawdę skutecznie.

4. Kayenne i Cytrus

 • 1 cytryna
 • ½ limonki
 • Odrobina pieprzu kajenne
 • 16 uncji wody
 • 1 łyżka stołowa surowego miodu (lub do smaku)

Możesz zacząć każdy dzień oczyszczania nerek od tego napoju. Połączenie cytryny, limonki i pieprzu kajeńskiego pomoże oczyścić twoje organy detoksykacyjne. Sok z cytryny i limonki, a następnie zmieszaj go z surowym miodem do smaku w 16 uncjach wody. Dodaj odrobinę pieprzu cayenne do smaku.

Jakie jedzenie należy zjeść, aby oczyścić nerkę?

Oprócz stosowania przepisów podanych powyżej, istnieją pewne potrawy, które możesz chcieć włączyć do swojej diety, aby pomóc oczyścić swoją nerkę. Poniższe pozycje są znane, aby pomóc spłukać toksyny i oczyścić odpady z nerek i układu pokarmowego. Spróbuj włączyć więcej z tych produktów do swojej diety.

1. Seler korzeniowy

Seler korzeniowy jest korzeniem selera, który ma raczej nieatrakcyjny wygląd, ale jest doskonałym pożywieniem dla zdrowia nerek.

Dostarcza obfitości składników odżywczych, które są korzystne dla płukania nerek.

Z selera można zrobić odżywczy rosół oczyszczający nerki.

2. Szparagi

Właściwości moczopędne i alkaliczne szparagów pomagają zapobiegać powstawaniu lub rozpuszczaniu kamieni nerkowych. Pomaga w rozbijaniu kryształów kwasu szczawiowego powstających w nerkach.

3. Arbuz

Arbuz składa się głównie z wody, co czyni go naturalnym środkiem moczopędnym. Zjedz arbuza dodatkowo do picia soku. Przy sokowaniu arbuza nie należy wyrzucać skórki, ponieważ jest ona bardzo skuteczna w rozbijaniu kamieni nerkowych, jeśli takie istnieją. Dodawanie pokarmów, które pobudzają układ trawienny i wspomagają proces przesuwania jedzenia przez układ jest jednym z kluczowych elementów wykonania oczyszczenia nerek.

4. 4. Sok cytrynowy

Prawie każdy sok do czyszczenia nerek, który znajdziesz, będzie zawierał sok z cytryny. Wiadomo, że sok z cytryny pomaga zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych i może pomóc w rozkładaniu toksyn i odpadów w nerkach. Jeśli masz ochotę sikać bardzo często w ciągu dnia i w nocy, nawet jeśli jest mało sików, to dodanie cytryny do soków i wody zmniejszy częstotliwość wizyt w łazience.

5. Zioła i przyprawy

Żadne oczyszczenie nerek nie byłoby kompletne bez ziół i przypraw. Imbir i kurkuma to kilka najpotężniejszych przypraw. Obie przyprawy zawierają silne przeciwutleniacze, które mogą wspomagać pracę nerek. Kurkuma może również zmniejszyć stan zapalny i zapobiec infekcjom nerek. Inne zioła i przyprawy do rozważenia obejmują liście mniszka lekarskiego i pokrzywę.

Oczyszczanie nerek jest prostym sposobem na zapobieganie wzdęciom i innym objawom problemów z nerkami.

Monika Białek

Gastrolog oraz wierna użytkowniczka marki Hurom. Poznań.